четвер, 22 жовтня 2015 р.

Позакласний захід на тему:"ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ЗДОРОВ'Я"

Вплив будівельних матеріалів на здоров'я 


Сьогодні велика кількість і різноманітність будівельних та оздоблювальних матеріалів вражає уяву. Починаючи будівництво чи ремонт житла або офісу, можна розгубитися, вибираючи меблі, покриття для підлоги, шпалери для стін або спосіб обробки стелі.

При цьому головними критеріями при виборі найчастіше у нас є зовнішній вигляд, дизайн, міцність і інші подібні властивості вибираного матеріалу. Про те, як у подальшому даний матеріал буде впливати на наше здоров'я, ми замислюємося набагато рідше або не думаємо взагалі. А дарма. Адже від цього буде залежати не лише наше самопочуття, але і здоров'я. Слабкість, нездужання, алергія і навіть онкозахворювання - можливі наслідки неправильного підходу до вибору матеріалів для ремонту.
   Сучасні будівельні матеріали виділяють в повітря безліч речовин, багато з яких в певних концентрац
іях не тільки шкідливі для нашого здоров'я, але й небезпечні для життя.
Розглянемо особливості деяких матеріалів, на які слід звернути увагу, якщо вам не байдуже ваше здоров'я і здоров'я

 Фарби - особливо поширений оздоблювальний матеріал для стін та стелі. Найбільшу небезпеку представляють фарби, що містять свинець. Навіть невеликі концентрації свинцю в повітрі негативно впливають на роботу мозку, особливо в дітей, уповільнюють їх фізичний та розумовий розвиток, погіршують слух. Тому застосовувати фарби з вмістом свинцю для оздоблення дитячих кімнат неприпустимо.Крім свинцю, у фарбах небезпеку можуть являти розчинники, застосовувані при їх виробництві. Розчинник (уайт-спірит, до речі, один їх самих шкідливих з них) в продовженні тривалого часу після ремонту може виділяться в повітря, приводячи до алергій та захворювань дихальних шляхів. Уайт-спірит найчастіше використовується в акрилових фарбах.
Перевагу слід віддати водоемульсійним, водно-дисперсним, поліефірним і алкідним фарбам.Якщо на виготовлення підвісної стелі йде багато клею і пластика, то це ще одне джерело виділення шкідливостей у вашому домі. Звідти повітря буде поповнюватися парами стиролу і фенолу, що дуже небезпечно для печінки і нирок. Шпаклівки для стелі слід вживати натуральні, без вищевказаних елементів у складі, а покривати вже згаданими безпечними фарбами.
   Ще одним серйозним джерелом шкідливих випарів може бути підлога. Особливо, якщо покриття на ній - новий лінолеум. Лінолеум у своєму складі має цілий букет шкідливих для здоров'я речовин, таких як формальдегід, фенол, акрилат, бензол тощо. Ці речовини не тільки є причиною неприємного запаху, але і знижують імунітет, викликають дерматити, алергії і навіть можуть провокувати онкологічні захворювання.
   Ламінат - також не зовсім вдала альтернатива лінолеуму, так як покритий пластиковою плівкою, що виділяє не менш шкідливі речовини. Існують екологічні види лінолеуму, але у них свої недоліки.
   Тому ідеальний варіант для підлоги - натуральні матеріали: пробка, паркет, дошка.
   Настільки популярні сьогодні пластикові вікна виготовляються з полівінілхлориду, - також дуже небезпечного для здоров'я матеріалу. Крім цього, велика герметичність таких вікон перешкоджає природному притоку свіжого повітря в приміщення, що в свою чергу, сприяє швидкому підвищенню концентрації вищезазначених шкідливих речовин, вологи і СО в ньому.
Щоб уникнути цього, вікна слід вибирати з мікровентиляцією, ще краще, - дерев'яні або обладнати приміщення 
припливною вентиляцією. Шпалери - також дуже популярний сьогодні оздоблювальний матеріал. При всій своїй красі і різноманітності більшість шпалер мають синтетичне покриття: вініл, ПВХ і т.п., з поверхні якого виділяються стирол, вінілхлорид, уретан і багато видів отруйних розчинників. Недорогі фосфоресціюючі шпалери, крім усього іншого, виділяють ще і радіоактивний радон. Природно, що нешкідливими серед шпалер є тільки паперові. Серед паперових шпалер можна знайти досить якісні, хоча вони значно дорожче звичайних.
   Слід пам'ятати, що пінопласт і пластик є джерелами виділень парів стиролу, які можуть викликати головні болі, нудоту, подразнення очей і дихальних шляхів. З цієї причини застосування даних матеріалів у приміщенні також небажано.
   Не робити ремонт взагалі - не менш шкідливо для здоров'я, ніж робити його з шкідливих матеріалів. Адже матеріали стін, підлог і стель здатні накопичувати і потім виділяти в повітря всі шкідливості, які виходять від нашої життєдіяльності.
Тому раз на 5 років рекомендується міняти і шпалери, і плінтуса, і навіть штукатурку на екологічні матеріали.

Матеріали, які відповідають критеріям екологічної чистоти.

   Екологічно чистими є матеріали, що мають природне походження. Серед таких особою популярністю користуються таки матеріали, як дерево, кераміка, керамограніт та унікальний натуральний матеріал —кокосове волокно (або койра). Список природних матеріалів, що використовуються при будівництві та ремонті жилих приміщень досить великій, вони мають різні якості та властивості, але всіх їх об'єднує одне - абсолютна екологічна чистота. Використовуючи такі матеріали при ремонті, вдасться уникнути перетворення житла в звалище токсичних відходів, також дозволяє почувати себе в оселі не тільки комфортно та затишно, але і захищеним від шкідливих виділень. Формальдегід, свинець, ацетон, фенол та інші — це те, з чім прийдеться миритись, якщо не використовувати природні екологічно чисті матеріали, а застосовувати більш дешеві, за часту з низкою якістю їх аналоги.
З оцінок експертів, на ринку будматеріалів, сьогодні тільки біля 25% мають природне походження та відповідають необхідним вимогам якості, рахуючи екологічну чистоту. Добропорядні виробники маркують свою продукцію спеціальними індексами: Е1, Е2, Е3. Кожен з котрих, вказує та або іншу степінь екологічності матеріалу та рекомендують можливе місце його застосування.
Те, що будівельні еко-матеріали не данина моді, а реальна турбота про безпеку здоров’я, починають розуміти все більша кількість людей, яких штовхнула проблема вибору матеріалів при ремонті та будівництві. Зупинивши свій вибір на таких екологічних матеріалах, можливо отримати не тільки житло високої якості з сучасним дизайном, але й можливість бути впевненим за свою безпеку та за здоров’я своєї родини!


Працюючи над проектом, ми провели опитування учнів 1 -3 курсів


Їм було запропоновано таке питання:

Чи думаєте ви про здоров'я, коли робите ремонт?


Потрібно вказти один з варіантів відповіді:Так.Це  дуже серйозні проблеми.Ні. Не впевнений, що це дуже серйозно.Навіщо. Ніколи  не думаю.


В опитуванні взяли участь 23 учнів 1 курсу та 32 учні 3 курсу.
Таблиця результатів


1 курс
3 курс
так
5
20
ні
8
10
навіщо
10
2
 Що означає застосування екологічно чистих матеріалів в будівництві та ремонті?

   Це можливість застерегти цілу низку небезпечних захворювань. Збільшений радіаційний фон, онкологічні захворювання, захворювання органів дихальних шляхів, нервової системи — це далеко не повний список захворювань, які можливо уникнути, якщо не економити на своєму здоров’ї, якості життя та використовувати при ремонті та будівництві будинку, квартири екологічно чисті будівельні матеріали. Використання таких матеріалів при будівництві безпечної та комфортної оселі стає все більш і більш актуальне. Такій підхід до забезпечення безпечного житла, не наносячи шкоди здоров’ю людини, набуває останнім часом все більшої популярності не тільки в Європі, але і на вітчизняному будівельному ринку. І не дивлячись на те, що на ринку сучасної будіндустрії чітко простежується тенденція витиснення природних екологічних матеріалів їх штучними замінниками, виробники, для яких збереження людського здоров’я не пустий звук, намагаються нетільки приділяти достойну увагу виробництву еко-матеріалів, але і випускати їх більш удосконаленні.

Немає коментарів:

Дописати коментар